Najlepsze Porady BiznesJak uzyskać zdolność kredytową? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak uzyskać zdolność kredytową?

Jak uzyskać zdolność kredytową? Kredyt hipoteczny

W najbliższym czasie będzie potrzebny Ci spory kredyt na zakup mieszkania lub wybudowanie domu? Wybór odpowiedniego kredytu nie jest najłatwiejszy, jednakże najczęściej wybieranym jest kredyt hipoteczny, czyli są to środki pożyczane od banku na konkretny cel, które spłacamy od 20 do 35 lat. Uzyskanie kredytu hipotecznego nie tylko jest związane ze zdolnością kredytową, ale również z wkładem własnym, który najczęściej wynosi min. 20% wartości kredytowanej. Aby otrzymać od banku kredyt, należy spełniać pewne warunki, dlatego cały proces należy przemyśleć odpowiednio wcześnie. Poniżej podajemy kilka przykładów, jak można uzyskać zdolność kredytową.


1. Pozbądź się zadłużeń
Jeżeli będziesz starał się o kredyt hipoteczny, koniecznie pospłacaj inne kredyty, jak również pożyczki, które wcześniej powziąłeś. Takie dodatkowe zobowiązania mogą zmniejszyć twoją zdolność kredytową nawet o kilka tysięcy złotych, co nie będzie w tej sytuacji korzystnym rozwiązaniem. Jeżeli nie możesz na czas pozbyć się pozostałych zobowiązań, możesz starać się o kredyt konsolidacyjny, który polega na włączeniu wszelkich kredytów i pożyczek w kredyt hipoteczny.

2. Historia BIK
Każdy bank przed przyznaniem ci kredytu sprawdzi twoją historię w Biurze Informacji Kredytowej, gdzie widnieją szczegółowe informacje na temat twoim poczynań — czy spłacałeś wszystkie raty terminowo, co pozwoli ocenić twoją uczciwość oraz zamiary. Jeżeli nigdy nie brałeś kredytu, bankowi będzie trudno stwierdzić twoją lojalność, dlatego warto przed powzięciem dużego kredytu zdecydować się na kredyt mniejszy lub kupno produktu na raty, dzięki czemu bank będzie widział, że spłacasz wszystkie raty w wyznaczonym terminie.

3. Porównaj oferty kilku banków
Nie trzymaj się sztywnych rozwiązań, tj. nie musisz zaciągać kredytu w banku, w którym masz założone konto. Porównaj oferty banków, ponieważ każdy z nich kieruje się odmiennymi kalkulacjami — w jednym banku otrzymasz wyższą, a w drugim niższą zdolność kredytową. Wybierz bank, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę — jednakże przed popisaniem umowy dokładnie przeczytaj umowę, a jeżeli nie będziesz orientować się w niektórych pojęciach, zapytaj o nie konsultanta bankowego.

4. Wybierz dodatkowego kredytobiorcę
Jeżeli pomimo trwałego zatrudnienia dalej nie wykazujesz wystarczającej zdolności kredytowej, warto poprosić zaufanego członka rodziny o to, aby razem z tobą wystąpił o kredyt — najczęściej powinien to być ktoś z rodziny, do kogo nie tylko mamy ogromne zaufanie, ale również na odwrót — ta osoba musi być pewna naszych dobrych intencji.

5. Nie zawyżaj swoich dochodów
Być może sztuczne umowy z wysokimi dochodami brzmią korzystnie podczas starania się o kredyt hipoteczny, jednakże wcale tak nie jest. Nie tylko takie zachowanie jest niezgodne z prawem, ale również dla banku konieczna jest zdolność kredytowa, aby mógł obliczyć, jaką kwotę będziesz w stanie spłacić, jednocześnie prowadząc codzienne życie. Jeżeli twoje zachowanie będzie oszustwem, chociaż dostaniesz kredyt, bardzo prawdopodobne będzie, że nie będziesz w stanie go spłacić.

Dodaj komentarz

Porada Jak uzyskać zdolność kredytową?
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
facebook like 464
facebook unlike 1

Czy porada Jak uzyskać zdolność kredytową? przydała Ci się ? Może masz jakiś inny pomysł lub poradę na tema Jak uzyskać zdolność kredytową?? Jeżeli tak czy możesz ją dodać swoją radę w tematyce wypoczynek w komentarzu

Karolina Kaczmarczyk
Dodano:
facebook like 3
facebook unlike 0

coś w tym jest

~Paweł
Dodano:
facebook like 0
facebook unlike 0

Przydatne porady


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Pomocny artykuł
Przydatne porady
Na pewno wypróbuję tych metod
Pomocne porady
Dobrze by było, aby autor sprawdził definicję tytułu naukowego...
Czy porada Jak uratować zalane książki i dokumenty? pomogła Ci...
Bardzo pomocny artykuł
Ja osobiście do takich działań skorzystałem z usług agencji...