Najlepsze Porady UrodaJak złożyć poszetkę?

Jak złożyć poszetkę?

Jak złożyć poszetkę? https://pixabay.com/

Poszetka to nic innego jak chusteczka czy kawałek materiału wkładany w kieszonkę garnitura, czyli butonierkę. Poszetka jest bardzo elegancką ozdobą, jednak po pierwsze należy ją dopasować do stroju, a po drugie odpowiednio złożyć. Podpowiadamy Ci jak to zrobić. 


Jaką poszetkę wybrać?

Poszetka może być dopasowana do krawatu albo garnitura, ważne, by elementy garderoby się ze sobą nie gryzły. Często krawat i poszetka są podobnego koloru co ubiór kobiety, która jest osobą towarzyszącą na przyjęciu. Poszetka może mieć również wzór. Mile widziane są chusty w kropki czy kratkę. Poszetka ukazuje charakter mężczyzny, jak i dopełnia jego elegancki wygląd. 

Składanie poszetki

Tak naprawdę istnieje kilka sposobów noszenia poszetki. Jednym z nich jest jej złożenie w podwójny trójkąt. Wówczas obydwa rogi wystają z kieszeni. Składamy poszetkę na pół, ale rogi nie mogą się pokrywać. Wtedy zakładamy na środek boki i gotowe. Następnie można nosić poszetkę klasycznie, z jednym wystającym rokiem. Wówczas tylko składamy ją na pół i boczne rogi na siebie. Jeśli wolisz proste ułożenie chusty, złóż poszetkę w kwadrat, czyli na pół i na wysokości jednej trzeciej, by grubsza dolna część trzymała ją w butonierce. Inny sposób to składanie w koronę. Znów składamy prostokąt na pół, ale rogi nie powinny być równe. Następnie zawijamy rogi, by górna część tworzyła koronę. 

Nie przejmuj się kiedy poszczególne sposoby nie wychodzą. Trenuj do skutku, najlepiej dzień przed wyjściem, by odpowiednio wcześnie elegancko ułożyć poszetkę w butonierce.

Dodaj komentarz


Najciekawsze porady

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

praca marzeń!
praca marzeń!
Polecam zabiegi u doktor Pardy.
Interesuje mnie zabieg mezoterapii igłowej.
Moje włosy pod czapką zimową to coś okropnego.
Zawsze pryskam olejkiem moją szczotkę i dopiero wtedy...
Codziennie wieczorem używam toniku z dodatkiem aloesu.